ASOCIAȚIA EU SUNT te invita la CURSUL DE SPECIALIZARE, acreditat ANC, în ocupația de CONSILIER PENTRU DEZVOLTARE PERSONALĂ - cod COR 242324

Acest curs este pentru TINE, dacă:
- dezvoltarea personală este o prioritate pentru tine?
- te caracterizează calmul, răbdarea, grija pentru interlocutor, receptivitatea, obiectivitatea, gândirea pozitivă?
- ai deosebite abilități sociale și de comunicare?
- îți dorești mai mult decât o diplomă?
- îți dorești să-i îndrumi pe ceilalți?
- îți dorești ca ei să conștientizeze că se pot ajuta singuri și că-i pot impulsiona și pe cei din jur să o facă?

Ce competențe specifice dobândești ?
- înțelegerea rolului si responsabilitatilor consilierului pentru dezvoltare personala
- crearea spatiului de interactiune cu persoanele consiliate:
- Investigarea situatiilor problema:
- Explorarea solutiilor potentiale ale situatiilor problema;
- Consilierea privind modalitatile de dezvoltare personală

Durata cursului este de 40 ore si se va desfășura pe parcursul a 4 serii de cate 2 zile fiecare, vineri și sâmbătă, în cursul lunii noiembrie 2016, în funcție de constituirea grupei. Cursul este interactiv si are component practică de peste 70 % din durata totală a formării.

Investiția ta este de 550 lei, pe care îi poți achita în două rate: prima rată la înscriere, iar cea de-a doua la începerea cursului. Taxa de participare include:
- participarea la curs
- suportul de curs (format electronic)
- cafea, apă
- fișe de lucru și alte material

Beneficiezi de o reducere de 10 % pentru plata integrală, efectuată înainte de data începerii cursului.
Numărul de locuri este limitat: 15 locuri.

Pentru înscriere este necesară achitarea sumei de 275 lei fie în contul  RO43PIRB0100765704001000 deschis la Piraeus Bank Alba Iulia, beneficiar Asociatia Eu Sunt, fie direct la sediul asociației din Alba Iulia, str. Calea Moților, nr 24.
Confirmarea plății și înscrierea propriu zisă te rugăm să o faci la e-mail: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. sau la nr.-le de tel: 0723/294017 sau 0742/265705;

Documentele necesare pentru  înscriere:
- copie copie carte de identitate
- copie certificat de nastere
- copie act de studii (diploma licenta-obligatoriu)
- copie certificat de casatorie (in cazul schimbarii numelui)
- cererea de inscriere (se completeaza in momentul depunerii actelor)